سه سوال مهم که هنگام طلاق باید از خود بپرسید

دیدگاه : 0 دیدگاه

مهم‌ترین سوالاتی که باید هنگام طلاق بپرسید، سوالاتی هستند که شما را به جلو حرکت می‌دهند، نه آنهایی که باعث گیر کردن شما می‌شوند. آنها سوالاتی هستند که به شما قدرت می‌دهند، نه سوالاتی که شما را به ترحم نسبت به خود وا می‌دارد.

با توجه به این موضوع، سه سوال که به شما کمک می‌کند طلاق خود را به خوبی انجام دهید عبارتند از:

  1. چه می‌خواهید؟
  2. چطور می‌خواهید آن را به دست آورید؟
  3. باید چه کسی باشید یا تبدیل به چه کسی شوید تا این اتفاق بیفتد؟

1. چه می‌خواهید؟

به نظر خیلی ساده می‌آید، چه می‌خواهید؟

با این حال، هنگامی که سر شما در حال چرخش است و شما از نظر عاطفی آسیب دیده هستید، فهمیدن آنچه که برای صبحانه می‌خواهید می‌تواند یک کار طاقت فرسا باشد. تصمیم گیری در مورد آنچه که در طلاق می‌خواهید می‌تواند کاملاً فراتر از ظرفیت فعلی شما باشد.

تنها چیزی که احساس می‌کنید بی حسی است. تنها چیزی که می‌توانید به آن فکر کنید درد شماست.

(این درست است، به هر حال، صرف نظر از اینکه آیا شما کسی هستید که تصمیم به طلاق گرفته است یا کسی که همسرش تصمیم به طلاق گرفته است. تنها تفاوت این است که فردی که این تصمیم را گرفته است، معمولاً مدت‌ها قبل از اینکه همسرش سرنخی داشته باشد، شروع به فکر کردن در مورد طلاق می‌کند. در نتیجه، آنها در پردازش عاطفی خود جلوتر از همسر خود هستند.)

اطلاق ایده شما باشد یا نباشد، در هر صورت شما نمی‌توانید در مورد آنچه که می‌خواهید فکر کنید، تا زمانی که شروع به مقابله با احساس خود کنید. ابتدا احساسات خود را هضم کنید. سپس می‌توانید شروع به فکر کردن در مورد آینده خود کنید.

با این حال، حتی پس از انجام این کار، شناسایی مهم‌ترین اهداف طلاق می‌تواند دشوار باشد. این به این دلیل است که اکثر ما شرطی شده‌ایم که در مورد آنچه که نمی‌خواهیم فکر کنیم.

شناسایی آنچه که می‌خواهیم بی نهایت سخت‌تر است. این همچنین، کلید رسیدن به آنچه که می‌خواهید است.

2. چگونه می‌خواهید آنچه را که می‌خواهید به دست آورید؟

شما می‌توانید بالاترین اهداف جهان را داشته باشید، اما بدون برنامه ای برای دستیابی به آنها، آنها فقط رویاهای تو خالی هستند.

برای رسیدن به اهداف طلاق به سه چیز نیاز دارید:

  • استراتژی
  • برنامه
  • تیم

نوع برنامه و استراتژی که استفاده می‌کنید بستگی به شما، اهداف شما، شرایط شما و (شاید مهم‌تر از همه) همسر شما دارد.

به یاد داشته باشید که بهترین برنامه‌ها و استراتژی‌ها انعطاف‌پذیر هستند.

به‌ندرت پیش می‌آید که مسیر طلاق در تمام مدت کاملاً هموار باشد. همیشه برآمدگی در جاده وجود دارد. شما همیشه با چیزی که پیش بینی نکرده‌اید برخورد خواهید کرد.

به طور کلی انعطاف‌پذیری اغلب کلید موفقیت است. اگر می‌خواهید به هدف خود برسید و شرایط تغییر می‌کند، احتمالاً باید استراتژی خود را برای انطباق با تغییر تنظیم کنید.

3. چه کسی باید باشید تا به آنچه می‌خواهید برسید؟

این سوالی است که تقریباً هیچ‌کس در حین طلاق از خود نمی‌پرسد. اما حقیقت این است. طلاق شما را تغییر می‌دهد. اکثر مردم بر روی تغییرات منفی که طلاق در شما ایجاد می‌کند تمرکز می‌کنند. آنها روی پولی که در طلاق از دست می‌دهند تمرکز می‌کنند. آنها از اینکه زمان کمتری را با فرزندان خود می‌گذرانند، ابراز تاسف می‌کنند. آنها بر روی درد عاطفی خود تمرکز می‌کنند و شروع به تلخ و خسته شدن می‌کنند.

اما طلاق می‌تواند تاثیر مثبت نیز داشته باشد.

طلاق اغلب به عنوان یک آینه عمل می‌کند که نشان می‌دهد که چگونه شما در ازدواج خود ظاهر شده‌اید. (یا حداقل، این کار را انجام خواهد داد اگر شما به اندازه کافی شجاع باشید که به آینه نگاه کنید!)

اگر از طلاق خود برای بررسی رفتار خود و نقشی که رفتار شما در مرگ ازدواج شما ایفا کرده است استفاده کنید، می‌توانید درس‌های ارزشمندی بگیرید که به شما در ایجاد روابط بهتر در آینده کمک می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *