7 علامت که نشان می‌دهد شما برای ازدواج آماده هستید

دیدگاه : 0 دیدگاه

ازدواج و تاهل یکی از بخش های بسیار مهم در چرخه حیاتی انسان هاست. همانطور که انتخاب شریک زندگی و ویژگی های او مهم است، آمادگی فرد برای ازدواج نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مقاله به 7 نشانه که بیانگر آمادگی شما برای ازدواج است اشاره می‌کنیم.

1. شما آماده تعهد هستید

ممکن است زمان‌های سختی را گذرانده باشید و قطعاً زمان‌های سختی در پیش رو خواهید داشت، اما اگر آماده باشید تا گاهی اوقات در سرزمین‌های دشوار و ناشناخته زندگی با هم حرکت کنید، نشان دهنده این است که شما برای ازدواج آماده هستید. شما آماده ازدواج هستید اگر بتوانید به وعده‌های خود عمل کنید، از چالش‌های سخت زندگی فرار نکنید، صبر و شکیبایی و نظم و انضباط داشته باشید. احتمالاً روزهایی وجود خواهد داشت که شما شریک زندگی خود را دوست ندارید و ممکن است از ازدواج پشیمان شوید، اما اگر بتوانید تعهد خود را به دست بیاورید، می‌توانید از این زمان‌های سخت عبور کنید.

2. شما خودتان را می‌شناسید و دوست دارید

اگرچه ممکن است به تمرکز بر روی تمام چیزهایی که در مورد شریک زندگی خود دوست دارید عادت کرده باشید، اما کارشناسان اصرار دارند که وقتی صحبت از یک زندگی طولانی می‌شود، به همان اندازه مهم است که بر روی همه چیزهایی که در مورد خودتان دوست دارید تمرکز کنید. کارشناسان توضیح می‌دهند که همسر شما نباید شما را کامل کند، بلکه باید به شادی ای که قبلاً در زندگی پیدا کرده‌اید اضافه کند. این موضوع در رابطه فشار کمتری بر شخص دیگر می‌گذارد، بدون اینکه لازم باشد دلیلی برای زندگی به شما بدهد یا شما را به طور مداوم خوشحال کند.

3. شما می‌توانید از خودتان مراقبت کنید

یکی از مهم‌ترین نشانه‌هایی که نشان می‌دهد شما برای ازدواج آماده هستید این است که می‌توانید از خودتان حمایت کنید. در حالی که ازدواج آغاز اتکا به همسر است، هیچ یک از طرفین بدون توانایی مراقبت از خود نباید به طور کامل به شخص دیگری تکیه کنند. کارشناسان می‌گویند: “شما باید بدانید که چگونه از لحاظ مالی و همچنین عاطفی و معنوی از خود حمایت کنید.” به این ترتیب، اگر خانواده‌ای داشته باشید و شریک زندگی شما بیمار شود، می‌توانید نقش‌های لازم را به عهده بگیرید و به زندگی ادامه دهید.

4. شما انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارید

هیچکس بی نقص نیست؛ بنابراین، قبل از اینکه در این راه قدم بگذارید، مهم است که به طور کامل درک کنید که همراه با زمان‌های شاد و لحظاتی که شریک زندگی شما از انتظارات شما فراتر می‌رود، لحظاتی وجود خواهد داشت که او شما را ناامید خواهد کرد. کارشناسان توضیح می‌دهند: “شما باید مکث کنید و واقعاً شک و تردیدهای طولانی مدت را که با ازدواج با این شخص خاص همراه است، بررسی کنید و بدانید که ازدواج شما با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها و مشخصات در حال انجام است.”

5. شما اهداف مشخصی در زندگی دارید

شما مجبور نیستید بدانید که در کجا مستقر خواهید شد یا هر کدام از شما در طول زندگی خود چه مشاغلی خواهید داشت، اما یکی از مهم‌ترین نشانه‌هایی که شما برای ازدواج آماده هستید این است که در مورد عوامل همه جانبه تر مانند اینکه آیا شما بچه می‌خواهید یا خیر فکر کرده باشید. یکی از کارشناسان می‌گوید: “بسیاری از زوج‌هایی که من می‌بینم متقابلاً بچه و یک خانواده می‌خواهند، با این حال، تعداد کمی از زوج‌ها وجود دارند که در آن یک طرف کاملاً مخالف بچه دار شدن است.” شما باید در مورد موضع شریک زندگی‌تان در مورد این موضوع مهم و مهم‌تر از همه، موضع خودتان، شفاف و واضح باشید.

6. شما می‌دانید چه چیزهایی برایتان ضروری است و چه چیزهایی را نمی‌توانید تحمل کنید

شما باید مهم‌ترین چیزهایی که در یک شریک زندگی نیاز دارید تا این ازدواج عمر طولانی داشته باشد را بدانید. کارشناسان توضیح می‌دهند: “ضروریات برای شما ممکن است کسی باشد که با شما صحبت می‌کند تا مشکلات را حل کند، کسی که یک پدر خوب است یا کسی که شغل خود را دوست دارد و از لحاظ مالی پایدار است. برخی از موارد غیر قابل تحمل می‌تواند مواردی مانند اعتیاد، بچه نخواستن یا احتمال سوء استفاده عاطفی یا ذهنی باشد.” اطلاع از ضروریات و موارد غیر قابل تحمل می‌تواند گذر از برخی لحظات سخت در زندگی را آسان‌تر کند.

7. شما امیدوار نیستید که شریک زندگی تان تغییر کند

درخواست‌های کوچک، مانند رها نکردن ظروف کثیف در سینک، کاملاً طبیعی هستند، اما تمایل به اینکه در شریک زندگی خود تغییرات بزرگتری ایجاد کنید، مانند تغییر شخصیت او، برای رابطه مشکل ایجاد می‌کند. اکثر افرادی که انعطاف پذیری معقولی دارند می‌توانند با چیزهایی که باعث ناراحتی شما می‌شود خود را وفق دهند و از آن دوری کنند، همان‌طور که در هر رابطه سالم انتظار می‌رود، دو نفر یکدیگر را درک کنند.

با این حال، خلق و خوی اساسی و شخصیت تغییر نمی‌کند. به عبارت دیگر، اطمینان حاصل کنید که واقعاً آنچه را که در ابتدای رابطه خود آن را قبول کرده‌اید می‌خواهید – نه آنچه که فکر می‌کنید یا امیدوار هستید به آن برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *