جملاتی که هرگز نباید به همسرتان بگویید

دیدگاه : 0 دیدگاه

کلماتی که ما می گوییم می‌توانند زندگی و ارتباط را به بهترین شکل پیش ببرند یا می‌توانند اعتماد را از بین ببرند و باعث آسیب دیدن احساسات شوند. کلمات عواقب واقعی دارند. آنها بر نحوه درک مردم از ما تاثیر می‌گذارند، بر نحوه پاسخ مردم به ما تاثیر می‌گذارند و در نهایت بر کیفیت ازدواج ما نیز تاثیر می‌گذارند.

کلمات قدرتمند هستند

بسیاری از مردم به طور کامل درک نمی‌کنند که کدام عبارات آزار دهنده هستند و چرا. ممکن است برای برخی واضح به نظر برسد، در عین حال ما در اینجا به برخی از این جملات اشاره می‌کنیم و می‌گوییم چرا جملات بدی هستند.

“فکر نکنم دیگر دوستت داشته باشم”  

عشق یک انتخاب است، نه یک احساس، و گفتن چنین حرفی می‌تواند باعث سال‌ها احساسات آسیب دیده شود. شما ممکن است در حال حاضر عشق را احساس نکنید، اما گفتن این عبارت با صدای بلند فقط بدجنس و خودخواهانه است. همسرتان چگونه به شما پاسخ خواهد داد؟  چگونه به همسرتان واکنش نشان می‌دهید که به شما می‌گوید ممکن است دیگر شما را دوست نداشته باشد؟

“تو چاق هستی”

احتمالاً آزار دهنده‌ترین چیزی که همسرتان می‌تواند بگوید، و می‌دانید چرا؟ انتقاد از وزن همسرتان بسیار عمیق‌تر از آن چیزی است که مقیاس می‌گوید. این بدان معنی است که شما همسر خود را جذاب نمی‌دانید، حتی اگر این‌گونه نباشد. این عبارت مضر است زیرا بر عزت نفس همسرتان تاثیر می‌گذارد و برای همیشه باعث می‌شود آنها در داخل و خارج از اتاق خواب احساس خودآگاهی کنند.

“تو دیوونه ای”

همسر شما ممکن است دیوانه‌وار عمل کند، اما این یک عبارت تحریک کننده برای اکثر مردم است. کلمه دیوانه به طور معمول به وضعیت روانی فرد اشاره دارد و اگر شما می‌گویید که همسر شما دیوانه‌وار عمل می‌کند، این بدان معنی است که او مشکلات روانی دارد. همچنین باعث می‌شود آنها فوق‌العاده دفاعی بشوند، که برای هیچ یک از شما مفید نیست.

“ای‌کاش هرگز با تو ازدواج نمی‌کردم”

شما مسئول انتخاب‌های خود هستید و هیچکس شما را مجبور به ازدواج با همسرتان نکرده است. گفتن این عبارت تمام صمیمیت و اعتماد را برای مدت طولانی از بین می‌برد.

“تو خیلی احمقی!

این مسخره کردن شخصیت نامیده می‌شود که اساساً به این معنی است که شما باعث می‌شوید همسرتان احساس کند که چیزی در مورد آنها اشتباه است. شرم باعث می‌شود ما احساس وحشتناکی داشته باشیم، مانند اینکه ما افراد وحشتناک، بازنده، بی ارزش و نفرت انگیز هستیم. وقتی کسی ما را خجالت زده می‌کند، احترام خود را به آن شخص از دست می‌دهیم.

“همش تقصیر توئه”

در 97٪ مواقع، غیر ممکن است تمام مشکلات در ازدواج تقصیر یک طرف باشد. برای ازدواج دو نفر لازم است و معمولاً همسرانی که ناامن یا مغرور هستند نمی‌توانند نقش خود را در ازدواج ببینند. همسران سالم می‌توانند مالکیت کلمات، اعمال، نگرش و رفتار خود را داشته باشند.

“تو درست مثل مادرت هستی”

احتمالاً یک محرک برای اکثر افرادی است که از خانواده‌های ناسالم و ناکارآمد آمده‌اند. شما اساساً می‌گویید که همسر شما تبدیل به یک کپی دقیق از پدر و مادر خود شده است، به این معنی که شما مادر یا پدر او را دوست ندارید و بنابراین، شما رفتار همسر خود را دوست ندارید. در حال حاضر، آنها ممکن است درست مثل مادر و پدر خود رفتار کنند، اما این را نگویید! در عوض، آگاه باشید که آنها این رفتارها را از والدین خود آموخته‌اند و احتمالاً از اینکه چقدر ناسالم است بی اطلاع هستند و یادگیری رفتار مقابل شما و چگونگی تاثیر آن بر ازدواج شما زمان می‌برد.

“ازت متنفرم”

نفرت یک کلمه عصبانی است که بسیار تهاجمی است و می‌تواند باعث ترس و شک در رابطه شما شود. افراد بدبین اغلب از کلمه “نفرت” استفاده می‌کنند و معمولاً در افکار و احساسات خود منفی‌تر هستند. هنگامی که ما از کلمه نفرت استفاده می‌کنیم، اغلب به این معنی است که یک چیز مثبت در مورد آن وجود ندارد. بهتر است بگویید: “من در حال حاضر واقعاً از تو ناراحت هستم.”

“من هیچوقت دوستت نداشتم”

این عبارت این قدرت را دارد که اعمال گذشته عشق را لکه‌دار کند و اعمال آینده عشق را خراب کند و هنگامی که این عبارت را می‌گویید، نمی‌توانید آن را پس بگیرید. شما می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید عذرخواهی کنید، اما این عبارت زخم عمیقی بر روی همسر شما ایجاد می‌کند و شک و تردیدی ایجاد می‌کند که در ذهن آنها باقی می‌ماند. عشق یک انتخاب است، بنابراین هنگامی که شما از این عبارت استفاده می‌کنید، آنچه شما می‌گویید این است که من نمی‌خواهم انتخاب کنم که شما را دوست داشته باشم، و هر کاری که من انجام داده‌ام که قبلاً شبیه عشق بود، برای این بود که مواردی را از شما دریافت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *