8 نکته برای ذهن آگاهی در یک ماه

دیدگاه : 0 دیدگاه

تغییر عادات صبحگاهی شما می‌تواند کل روز شما را تغییر دهد و شما را در عرض 30 روز شادتر و ذهن‌آگاه‌تر کند و باور کنید آسانتر از چیزی است که به نظر می‌آید.

1) سکوت را در اغوش بگیرید

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که دنیای ما چقدر پر سر و صدا شده است؟ تقریباً غیرممکن است که یک لحظه سکوت در زندگی پیدا کنیم.

اما یک راز کوچک از جهان ذهن‌آگاهی را بدانید: سکوت طلا است.

شروع صبح با چند دقیقه سکوت می‌تواند برای سلامت روان شما شگفت انگیز باشد. این توسط علم پشتیبانی می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که سکوت می‌تواند سطح استرس را کاهش دهد و حتی رشد مغز را تحریک کند.

2) مدیتیشن با شمع، حتی اگر فقط برای یک تا پنج دقیقه باشد

مدیتیشن شمع، یا Trataka، یک شکل ساده و در عین حال عمیقاً موثر مدیتیشن است که بر شعله شمع برای کمک به تمرکز و ذهن‌آگاهی تمرکز دارد و برای هر کسی، از جمله من و شما در دسترس است.

صحبت فقط در مورد نور شمع نیست؛ بلکه چیزی است که نشان می‌دهد: یک نقطه تمرکز در دنیایی پر از هرج و مرج.

3) قدردانی را تمرین کنید

در فشار و شلوغی زندگی، تمرکز بر روی آنچه که اشتباه است بسیار آسان است. صورتحساب هایی که نیاز به پرداخت دارند، لیست بی پایان کارهای روزمره، همه می‌توانند موجب احساس خستگی شوند.

خوشبختی در مورد داشتن آنچه می‌خواهید نیست، بلکه خواستن آنچه که دارید است.

با تغییر تمرکز خود به آنچه که داریم به جای آنچه که نداریم، می‌توانیم احساس رضایت و شادی را پرورش دهیم.

4) خوردن اگاهانه

غذا خوردن چیزی است که ما چندین بار در روز انجام می‌دهیم، اما چند بار واقعاً به آن توجه می‌کنیم؟ اکثر ما با عجله غذا می‌خوریم و معمولاً مشغول انجام کار دیگری نیز هستیم.

اما بدانید: غذا خوردن می‌تواند یک تمرین عمیق ذهن‌آگاهی باشد.

خوردن آگاهانه در مورد کاهش سرعت و واقعاً لذت بردن از غذا است. به معنی توجه به رنگ‌ها، بافت‌ها، طعم‌ها و بوها است. یعنی حضور در لحظه و قدردانی از مواد مغذی ای که غذا فراهم می‌کند.

هر روز صبح سعی کنید صبحانه خود را آگاهانه بخورید. حواس پرتی‌ها را از بین ببرید، بنشینید و واقعاً روی غذای خود تمرکز کنید. توجه کنید که چه طعمی دارد، در دهان شما چه احساسی دارد و چه احساسی به شما می‌دهد.

5) یک نقل قول یا متن الهام بخش را بخوانید

صبح خود را با خواندن و تامل در یک نقل قول یا متن الهام بخش شروع کنید. نکته مهم این است که واقعاً در مورد آن فکر کنید و ببینید که چگونه در زندگی شما اعمال می‌شود.

هر روز یک فرصت جدید برای یادگیری و رشد است. پس چرا روز خود را با مقداری یادگیری شروع نکنید تا شما را در طول راه هدایت کند؟

6) نوشتن در یک دفتر

نوشتن می‌تواند یک ابزار قدرتمند برای کشف خود و ذهن‌آگاهی باشد. دفتر شما فضایی برای بیان افکار، احساسات و بازتاب اعمال خود بدون قضاوت شدن است.

هر روز صبح چند دقیقه برای نوشتن در یک دفتر وقت بگذارید. می‌توانید در مورد هر چیزی که به ذهنتان می‌آید بنویسید، رویاها، نگرانی‌ها، اهداف یا لیست قدردانی.

7) تمرین حرکت آگاهانه

حرکت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما است، اما هر چند وقت یکبار به آن توجه می‌کنیم؟ در اغلب موارد، ذهن ما در جای دیگری است در حالی که بدن ما در حال حرکت است.

حرکت آگاهانه در مورد آوردن آگاهی به احساسات فیزیکی ما، هنگامی که حرکت می‌کنیم است. این در مورد حضور در بدن و توجه به تغییرات ظریف در انرژی و تعادل است.

8) هیچ کاری نکنید

این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد.”هیچ کاری نکن؟ اما من کارهای زیادی برای انجام دادن دارم! ” اما به یک نکته توجه کنید.

در فرهنگ وسواس داشتن به بهره‌وری ما، انجام ندادن کاری می‌تواند اتلاف وقت به نظر برسد. اما در تمرین ذهن‌آگاهی، کاملاً برعکس است.

هر روز صبح چند دقیقه به سادگی: انجام ندهید، برنامه ریزی نکنید، فکر نکنید. این کار می‌تواند فوق‌العاده ترمیم کننده باشد. این فرصتی برای ارتباط با خودتان، تنظیم حواس خود و در لحظه حال زندگی کردن است.

به یاد داشته باشید، ذهن‌آگاهی در مورد انجام کار بیشتر نیست. بلکه در مورد حضور بیشتر، آگاهی بیشتر و ارتباط بیشتر است. چرا روز خود را با انجام کار کمتر و بیشتر بودن شروع نکنیم؟

در این مطلب هشت تمرین ساده و در عین حال قدرتمند برای شروع صبح شما ذکر شد. در طول 30 روز آینده، ما شما را تشویق می‌کنیم که این شیوه‌ها را امتحان کنید و ببینید که چگونه روز شما و در نهایت زندگی شما را تغییر می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *