6 دلیل برای اینکه سپاسگزار طلاق خود باشید

دیدگاه : 0 دیدگاه

بسیاری از مردم سپاسگزار طلاق نیستند. یا حداقل، نه در ابتدا.

منظورم این است که چرا کسی باید سپاسگزار باشد که زندگی آنها وارونه شده است، رویاهای آنها تکه‌تکه شده است و خانواده آنها برای همیشه تغییر کرده است؟ چرا کسی باید برای درد، بدبختی، اختلال یا مشکلات مالی طلاق سپاسگزار باشد؟

چرا برای چیزی به این وحشتناکی سپاسگزار باشیم؟

اگر با کسی ازدواج کرده باشید که سوء استفاده کننده، معتاد به مواد مخدر یا الکل بوده یا مشکل جدی قمار داشته باشد، ممکن است در مورد طلاق گرفتن احساس سپاسگزاری نکنید. طلاق سخت است. به نظر نمی‌رسد که چیز زیادی در مورد طلاق وجود داشته باشد که هر کسی را سپاسگزار کند.

با این حال، نه تنها برخی از مردم از طلاق خود سپاسگزار هستند، بلکه آن را به عنوان یکی از بهترین چیزهایی که تا به حال برای آنها اتفاق افتاده است، می‌بینند.

در اینجا به دلایلی که طلاق را مانند یک هدیه جلوه می‌دهند اشاره می‌کنیم:

1. شما حالا آزاد به زندگی در شرایط دلخواهتان هستید.

حالا که مجرد هستید، می‌توانید هر جا که می‌خواهید بروید، هر زمان که بخواهید، و آنچه را که می‌خواهید خرج کنید. شما می‌توانید زندگی، فعالیت‌های خود و امور مالی خود را به روش خود مدیریت کنید.

تنها زندگی کردن همیشه آسان نیست. تنهایی می‌تواند غم انگیز باشد. اما، بودن در یک ازدواج مرده و زندگی با کسی که مطمئن نیستید که آیا حتی دوستش دارید، می‌تواند احساس تنهایی بیشتری به شما بدهد.

2. شما می‌توانید یک محیط سالم برای بچه‌های خود ایجاد کنید.

تحقیقات به طور مداوم نشان داده است که درگیری والدین به کودکان آسیب می‌رساند. اگر شما و همسر سابقتان در حالی که ازدواج کرده‌اید در مقابل بچه‌ها دعوا می‌کنید، طلاق گرفتن ممکن است برای آنها بهتر باشد.

3. می‌توانید فرزند خود را به شیوه خود تربیت کنید.

اگر شما و همسر سابقتان دائماً در مورد آنچه که برای فرزندانتان بهتر است اختلاف نظر دارید، پدری یا مادری کردن “تنها” می‌تواند تسکین دهنده باشد. بدون اینکه همسر سابق شما دائماً به شما بگوید که اشتباه می‌کنید، می‌توانید فرزندان خود را در آرامش و به روشی که فکر می‌کنید بهترین است، پدری یا مادری کنید.

4. شما می‌توانید خانه خود را به دلخواه تزئین کنید.

این ممکن است به نظر نرسد که مهم باشد، اما محیط زندگی شما، نقش مهمی در رفاه کلی شما بازی می‌کند.

برای اینکه بتوانید در بالاترین سطح خود عمل کنید، به خانه‌ای نیاز دارید که راحت، آرام و حمایتی باشد. در حال حاضر شما می‌توانید این نوع خانه را برای خودتان ایجاد کنید. شما همچنین می‌توانید آن را به روش خود انجام دهید.

5.دیگر نیازی به احتیاط زیاد نیست.

اگر با کسی زندگی می‌کردید که سوء استفاده کننده، کنترل کننده یا بسیار غیر قابل‌پیش‌بینی بود، احتمالاً هرگز نمی‌توانستید استراحت کنید. شما همیشه باید حواستان جمع می‌بوده است.

تا زمانی که طلاق نگرفته‌اید، و دیگر مجبور نیستید احتیاط کنید، متوجه نمی‌شوید که چقدر شگفت انگیز است که بتوانید استراحت کنید و زندگی خود را به روش خود زندگی کنید.

6.دیگر نیازی به کارآگاه بازی برای درک موقعیت خود ندارید.

اگر درون‌مایه طلاق شما این واقعیت بوده که همسرتان خیانت کرده است، احتمالاً مدت زیادی است که جهنم را تجربه کرده‌اید.

اگر شما مانند اکثر مردم هستید، در برخی موارد با همسر خود در مورد ترس‌های خود مواجه شده‌اید. اما اگر همسر شما مانند اکثر مردم است، در مورد آنچه اتفاق می‌افتد دروغ گفته است. طلاق گرفتن به شما اجازه می‌دهد تا در نهایت شروع به مقابله با احساساتی کنید که برای مدت طولانی احساس کرده‌اید. این اجازه می‌دهد تا شما شروع به بهبود کنید.

7. طلاق شما را مجبور به رشد می‌کند.

هیچ‌کس نمی‌خواهد درد و رنج طلاق را تحمل کند. اما، هنگامی که شما آن را انجام می‌دهید، ممکن است متوجه شوید که قوی‌تر، شجاع‌تر و انعطاف‌پذیرتر و مدبرتر از آنچه تصور می‌کنید شده‌اید. طلاق به شما بینشی در مورد خود، زندگی و فرزندانتان می‌دهد که نمی‌توانستید از راه دیگری به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *