چرا احساس پوچی می کنیم؟

دیدگاه : 0 دیدگاه

احساس پوچی احساسی غیر معمول نیست. شما ممکن است آن را “احساس توخالی بودن” بنامید، در حالی که شخص دیگری ممکن است آن را چیزی متفاوت بنامد.

چرا احساس پوچی می‌کنم؟

احساس پوچی گاهی اوقات می‌تواند به عنوان احساس تنهایی، سردرگمی در مورد زندگی و اهداف شما یا عدم انگیزه برای دنبال کردن هر چیزی در زندگی ظاهر شود. هر ممکن است این خلاء را در قلب خود در زمان‌های مختلف احساس کند.

چه اتفاقی می‌افتد وقتی همیشه احساس پوچی می‌کنید؟

تجربه‌های گذشته حل نشده

گاهی اوقات، احساس مالیخولیا ممکن است مربوط به یک فرایند سوگواری طولانی باشد که هنوز متوجه آن نشده‌اید.

به عنوان مثال، یک تجربه دردناک حل نشده در دوران کودکی یا احساس رها شدن از طرف یک عضو خانواده.

هنگامی که ما آشکارا صحبت نمی‌کنیم یا احساساتی را که برای مدت طولانی با ما بوده‌اند را، درک نمی‌کنیم، ممکن است به روش‌های دیگری ظاهر شوند.

مراقبت نکردن از خودتان

برای برخی افراد، مراقبت از دیگران ممکن است در اولویت باشد. این می‌تواند باعث شود که آنها نیازهای خود را برای مدت طولانی کنار بگذارند. این به نوبه خود ممکن است منجر به احساس پوچی شود.

ممکن است احساس کنید خوشحال کردن دیگران شما را نیز خوشحال می‌کند. حتی اگر این درست باشد، مهم است که در نظر بگیرید که حمایت از دیگران به معنای حمایت نکردن از خود نیست.

همه به حمایت و مراقبت نیاز دارند، از جمله شما. اغلب، هنگامی که نیازهای شما برآورده می‌شود، شما برای کمک و حمایت از دیگران نیز بهتر مجهز می‌شوید.

از دست دادن ارتباط با خودتان

این غیر معمول نیست که کسی گاهی اوقات ارتباط خود را با خود از دست بدهد. فقدان بینش در مورد خودتان ممکن است منجر به احساس پوچی طولانی مدت شود.

برخی از مردم این را “زندگی بدون هدف” می‌نامند. این بدان معنی است که شما ممکن است در مورد نوع فردی که هستید یا کسی که می‌خواهید به آن تبدیل شوید، مطمئن نباشید.

نداشتن اهداف یا رویاهای خاص برای رسیدن نیز، می‌تواند باعث شود احساس پوچی کنید.

چگونه احساس پوچی نکنیم

طبیعی است که احساس نگرانی کنید اگر متوجه تغییر در خودتان شده‌اید. شناخت این احساس و پرداختن به آن اولین قدم به سوی احساس بهتر است.

اگر احساس پوچی می‌کنید، دیدن یک روانشناس می‌تواند کمک کند.

یک درمانگر می‌تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را درک کنید و علت بی حسی را کشف کنید و آن را به گونه‌ای که برای شما بهتر است، مورد توجه قرار دهد.

پیدا کردن راه‌هایی برای متوقف کردن احساس پوچی ممکن است به علت آن بستگی داشته باشد.

به آرامی پوچی را درک کنید

به یاد داشته باشید که شما در حال انجام بهترین کاری هستید که می‌توانید در هر لحظه انجام دهید. احساس گناه غیر معمول نیست، اما ممکن است شما را از درخواست کمک منصرف کند.

با شناخت احساسات و نیازهای خود شروع کنید. حتی اگر چالش برانگیز باشد، سعی کنید از نادیده گرفتن خود و آنچه احساس می‌کنید اجتناب کنید.

هر روز برای خودتان وقت بگذارید

طبیعی است که گاهی اوقات افراد به رویدادها یا فعالیت‌های خاصی روی می‌آورند تا در مورد احساسات خود فکر نکنند. به عنوان مثال، ممکن است تمایل داشته باشید با دوستان خود بیرون بروید یا شب را صرف بازی‌های ویدئویی کنید.

با میل خود مبارزه کنید و در عوض اجازه دهید تا خودتان باشید و به درون خود نگاه کنید. این ممکن است شامل بررسی خواسته‌ها، ترس‌ها، امیدها و رویاهای خود باشد.

ارتباط با دیگران

تماس با دوستان یا خانواده می‌تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید، به خصوص اگر بتوانید در مورد احساسات خود به آنها اعتماد کنید.

مراقبت از خود را تمرین کنید

افسردگی و غم و اندوه ممکن است گاهی اوقات باعث شود که شما از مراقبت روزانه خود غافل شوید. این چیزی نیست که از آن خجالت بکشید، اما مشغول شدن به اعمال مراقبت از خود ممکن است به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید.

این می‌تواند شامل چیزهای ساده مانند خوردن وعده‌های غذایی مغذی، خواب کافی و ورزش باشد. گرسنگی و خستگی گاهی اوقات می‌تواند احساسات منفی را تشدید کند.

چه زمانی نیاز به کمک دارید

اگر علائم افسردگی را تجربه می‌کنید، قادر به انجام کارهای خود در زندگی روزمره نیستید یا به فکر آسیب رساندن به خود یا دیگران هستید، بهتر است که به یک روانشناس مراجعه کنید تا شما را در درمان همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *