یوگای گروهی چه مزایایی دارد؟

دیدگاه : 0 دیدگاه

برخی عاشق ایده تمرین یوگا به تنهایی هستند، در حالی که دیگران دوست دارند یوگا را در یک گروه تمرین کنند. چه شما یوگا را به تنهایی یا چه با دوستان تمرین کنید، در هر حال هدف این است که حداکثر مزایای ان را دریافت کنید. با این حال، کسانی که یوگا را در یک گروه تمرین می‌کنند، از مزایایی بهره‌مند می‌شوند.

1. یوگا به صورت گروهی، مشکل شروع را حل می‌کند

اول از همه، شروع هر چیزی در زندگی یک وظیفه است. با این حال، ما در مورد بسیاری از چیزها تصمیم می‌گیریم، اما تنها نیمی از آنها به دست می‌آید. یوگا یکی از آن‌هاست. همه ما برای شروع یوگا به تشویق و حمایت نیاز داریم. یوگا به صورت گروهی بهترین راه برای شروع آن است.

2. یوگا در یک گروه انگیزه را فراهم می‌کند

یکی دیگر از مزایای انجام یوگا با یک گروه، سطح انگیزه‌ای است که فرد در هنگام تمرین در یک گروه به دست می‌آورد، که فراتر از کلمات است. همه ما کلاس‌های یوگا یا هر فعالیت بدنی را با یک هدف شروع می‌کنیم، مانند: از دست دادن وزن، داشتن یک بدن کامل، داشتن یک بدن سالم و غیره. در اغلب موارد، مبتدیان به راحتی از اهداف خود منحرف می‌شوند یا از انجام همان روال به تنهایی خسته می‌شوند. اما تمرین با هم و دیدن دیگران برای دستیابی به نتایج مطلوب، احساس انگیزه در مورد اهداف و نتایج را افزایش می‌دهد.

3. اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد

یوگا شامل کشش و پیچش زیادی است؛ برخی از ژست‌های یوگا می‌توانند سخت باشند یا ممکن است برای مبتدیان کمی پیچیده باشند. آسان شدن تمام حرکات یوگا زمان می‌برد! گاهی اوقات مبتدیان اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند زمانی که قادر به انجام این ژست‌ها به درستی نیستند. اما انجام یوگا با یک گروه به افراد کمک می‌کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

4.  می‌تواند حس رقابت را توسعه دهد

هنگامی که یک تمرین یوگا با یک گروه، شروع می‌کنید به توسعه حس رقابت برای رشد کردن. دیدن عملکرد بهتر دیگران به صورت روزانه به ایجاد حس رقابت کمک می‌کند تا فرد را تشویق به انجام تمرین بیشتر کند. به عنوان مثال، در ابتدا تنها می‌توان 3-5 راند Surya Namaskara را انجام داد، اما به تدریج با تمرین می‌توان آن را تا 50 راند یا حتی بیشتر برد. هنگامی که شما دیگران را در یک گروه می‌بینید که دورهای بیشتری از هر یوگا را انجام می‌دهند، تمایل به رقابت به طور خودکار ایجاد می‌شود.

5. یوگا در یک گروه همدلی را افزایش می‌دهد

یوگا در یک گروه فرصتی عالی برای همکاری با یکدیگر برای رسیدن به یک هدف مشترک فراهم می‌کند. هنگامی که یوگا را در یک گروه انجام می‌دهید، معمولاً احساس خستگی نمی‌کنید. از آنجا که این یک فعالیت گروهی است، شما می‌توانید افراد جدیدی را ملاقات کنید که می‌توانند به شما کمک کنند. همچنین، یوگا گروهی به فعالیت سرگرم کننده تبدیل می‌شود، زیرا خستگی به طور کامل توسط افراد با اهداف مشابه احاطه شده است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک سر ایستاده را انجام دهید، و شخص دیگری در یک گروه وجود دارد که همان هدف را دارد، پس این بهترین راه برای کار با هم است.

6. یوگا در یک گروه انرژی را فراهم می‌کند

انرژی تقسیم شده بین هر فرد در یک گروه فراتر از کلمات است. این که آیا همه شما در یک ژست جدید با هم کار می‌کنید یا در یک گروه مدیتیشن می‌کنید، انرژی که در یک گروه دریافت می‌کنید بی اندازه است. همچنین، شما می‌توانید از انرژی گروه برای کمک به تمرین خود و فشار بیشتر روی خود استفاده کنید.

7. به حفظ علاقه کمک می‌کند

شروع یوگا می‌تواند نسبتاً آسان‌تر از حفظ آن در حالی که آن را به تنهایی انجام می‌دهید باشد. با این حال، تمرین یوگا در یک گروه به شما کمک می‌کند تا علاقه خود و نظم و ثبات را حفظ کنید. البته، هنگامی که شما در یک گروه تمرین می‌کنید، در تمرین و آموزش خود ثابت قدم هستید. علاوه بر این، رفتن به کلاس هنگامی که حالش را ندارید آسان‌تر می‌کند زیرا افرادی منتظر شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *