تاثیر یوگا در کاهش اضطراب

دیدگاه : 0 دیدگاه

اضطراب از جمله مشکلات روانی شایع در جهان هست.

و اضطراب می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر زندگی افراد داشته باشند.

قرار گرفتن در معرض استرس برای مدت طولانی اثرات سوئی بر بدن دارد و باعث تحریک مزمن بیش از حد سیستم عصبی سمپاتیک خواهد شد که منجر به ضعف سلامت جسمی و روانی در درازمدت می‌شود. عوامل محیطی، شخصیتی و ژنتیکی همگی در ایجاد استرس، اضطراب نقش دارند.

تاثیر یوگا بر ایجاد آرامش

یوگا بر اساس یک سیستم سلامت کل نگر است، که ذهن، تنفس و بدن و همچنین عوامل معنوی، اخلاقی و سبک زندگی را در بر می‌گیرد. ذهن آگاهی نقش مهمی در مزایای سلامت روان یوگا ایفا می‌کند. که ترکیبی از فرآیندهای بیولوژیکی، فیزیولوژیکی و روانی باشد.پس می تواند برای کاهش اضطراب کمک کننده باشد.

 

یوگا و کاهش اضطراب

انجام تمرینات یوگا

انجام تمرینات منظم یوگا پاسخ استرس سیستم عصبی سمپاتیک را کاهش می‌دهد و سیستم عصبی پاراسمپاتیک را برای کاهش فشار خون، ضربان قلب و ضربان تنفس فعال می‌کند و باعث کاهش سطح استرس و اضطراب می‌شود. علاوه بر این، ترشح هورمون کورتیزول یا هورمون استرس بلافاصله پس از تمر ین یوگا کاهش می‌یابد.

چرا یوگا؟

یوگا با افزایش حالت ذهن آگاهی و کاهش نشخوار فکری منفی باعث تشویق به رویکرد غیر قضاوتی نسبت به خود و دیگران و ترویج تفکر مثبت و چندین فرآیند روانشناسی دیگر باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود. از نظر حرفه‌ای، درمان‌های مبتنی بر یوگا سبک جدید و امیدوارکننده‌ای برای روانشناسان هستند تا تمرین های خود را برای درمان افسردگی و اضطراب، تقویت و جایگزین کنند.

یوگا همیشه پاسخ است؟

گاهی اوقات مشکلات اضطراب ما ریشه در تروما هایی است که تجربه کرده ایم! در این موارد باید به تراپیست مراجعه کنیم .به روانشناس مراجعه کنید اگر این نشانه هارا دیدید

کلام اخر

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با کمک یوگا به کاهش اضطراب خود کمک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *