چگونه با تمرین یوگا قدرت بدنی خود را افزایش دهیم؟

دیدگاه : 0 دیدگاه

وقتی مردم به یوگا فکر می‌کنند، قدرت بدنی همیشه اولین چیزی نیست که به ذهن می‌رسد. اما این بدان معنا نیست که نمی‌تواند یا نباید بخشی از تمرین شما باشد!

به دست آوردن قدرت بدنی در یوگا نیاز به ترکیب اصولی از علم ورزش با ساختار تمرین یوگا دارد. بنابراین در ادامه می‌گوییم که چگونه یاد گرفتن از تمرینات ژیمناستیک و قدرتی می‌تواند به ما کمک کند تا روند یوگایی داشته باشیم که قدرت ما را افزایش دهد (همچنین به ما اجازه می‌دهد تا مهارت‌های جدید سرگرم کننده‌ای را به دست آوریم).

اول، این نکته را ذکر کنیم که افزایش قدرت بدنی شما را بیش از حد عضلانی نمی‌کند یا لزوماً انعطاف پذیری شما را کاهش نمی‌دهد، بنابراین تصور یک وزنه بردار را از ذهن خود بیرون کنید و بیشتر در مورد بدن لاغر و عضلانی یک ژیمناست فکر کنید. 

1) با یک گرم کردن شروع کنید که بیش از حد به شما فشار نمی‌آورد.

ایده پشت این رویکرد این است که بخشی از تمرین یوگا مبتنی بر قدرت شما، قرار دادن استرس سنگین‌تر از حد معمول بر بدن است، به این معنی که ضروری است بدون هدر دادن انرژی یا خسته کردن خود، به طور کامل گرم شوید. شروع به گرم کردن کنید تا ضربان قلب شما بالا رود و به آرامی عرق کنید. این می‌تواند به معنای چند Sun Salutation باشد. 

2) ابتدا برخی از کارهای مبتنی بر مهارت را انجام دهید.

تمرین Eka Pada Bakasana (کلاغ یک پا) این کار را بعد از گرم کردن انجام دهید. این زمانی است که شما بیشترین انرژی و تمرکز را برای کار بر روی حرکات مبتنی بر مهارت دارید. در یوگا، ما اغلب این موقعیت‌های چالش برانگیز را به عنوان اوج در پایان تمرین قرار می‌دهیم. در حالی که لزوماً مضر نیست، این به ما اجازه نمی‌دهد که با توانایی کامل خود آنها را انجام دهیم، زیرا اغلب خسته هستیم.

3) اضافه کردن برخی از تمرینات مبتنی بر قدرت در ابتدا.

پس از گرم کردن و تمرینات مهارتی، اکنون زمان تمرین قدرت شما است. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار یک جریان کوتاه اما چالش برانگیز (بسیار چالش برانگیز) است که می‌توانید 1-3 بار تکرار کنید. پس از هر تکرار جریان، استراحتی طولانی در حالت Child داشته باشید.

4) پس از تمرینات مربوط به قدرت، تمرین معمول خود را ادامه دهید.

پس از استفاده از حداکثر قدرت خود در جریان کوچکی که داشتید، می‌تواند به تمرین کردن معمول خود ادامه دهید. می‌توانید بر روی حرکات پویاتر، وضعیت‌های آهسته متمرکز بر استقامت، تنفس یا هر اولویت دیگری که دارید تمرکز کنید. 

5) تمرین را با تحرک اضافی و تمرینات انعطاف پذیری پایان دهید.

ازآنجا که شما در طول جریان دشوار متمرکز بر افزایش قدرت خود، میزان استرس بیشتری را بر بدن وارد می‌‌کنید، مطمئن شوید که در پایان کمی بیشتر به آن اعضا اهمیت می‌دهید. اگر با دست متعادل بودید، مفاصل مچ دست را باز کنید. کار اضافی به این معنی است که شما نیاز به کمی خنک کردن اضافی دارید تا اطمینان حاصل کنید که می‌توانید از آسیب جلوگیری کنید و تمرین خود را ادامه دهید. 

یوگا قادر به انجام کارهای شگفت انگیزی است. اما برای انجام این کار، باید در مورد رویکرد تمرین خود تحقیقات تجربی و علمی باشیم. بخشی از این باید بر اساس آنچه که ما از رشته‌های دیگر می‌دانیم باشد. به دست آوردن قدرت بدنی در یوگا دشوار نیست. با این حال، ما باید جریان‌های تمرین خود را ساختار بندی کنیم تا حرکت متمرکز بر قدرت را در زمان مناسب انجام دهیم، و با تکرار به آرامی می‌توانیم رشد کنیم و حالت‌های سخت‌تری از تمرینات خود را انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *