چرا تنها بازی کردن برای کودکان مهم است؟

دیدگاه : 0 دیدگاه

کودکانی که به تنهایی بازی می کنند، درس های ارزشمندی را که در طول زندگی به آنها کمک می‌کند، یاد می گیرند. به عنوان مثال، تنها بازی کردن اعتماد به نفس و خلاقیت را افزایش می دهد، به ویژه به این دلیل که انها هیچ کسی را ندارند که به انها بگوید چه چیزی بازی کنند یا رهبری کنند. زمان بازی انفرادی همچنین به بچه های شما کمک می کند تا افراد خوبی باشند که در شرایط مختلف از جمله تنهایی راحت هستند.

در اینجا دلایل دیگری برای اینکه چرا بازی کردن به تنهایی برای کودکان مهم است ذکر شده است.

آموزش خود سرگرمی

بچه هایی که خودشان بازی می کنند یاد می گیرند که خودشان تفریح کنند. انها برای شادی و سرگرمی خود روی دیگران حساب نمی کنند. همانطور که فرزندان شما رشد می کنند، انها درک می کنند که همیشه در هر لحظه کسی را در کنار خود نخواهند داشت. انها اعتماد به نفس و رضایت بیشتری خواهند داشت.

توسعه استقلال اجتماعی

بازی کردن در تنهایی احساس استقلال قوی در کودکان ایجاد می کند. انها لازم نیست که در اطراف شخص دیگری یا گروهی از مردم در همه زمان ها باشند. این استقلال اجتماعی به انها کمک می کند تا در هر شرایطی احساس راحتی کنند.

بازی کردن در تنهایی، فرزندان شما را تشویق نمی کند که از دیگران دور شوند. این انها را برای هر انچه که در روز اتفاق میافتد اماده می کند. صبح بازی انفرادی، بعد از ظهر با گروه بازی خود و یا شب با یک دوست.

آرامش را تشویق می کند

بازی در خارج از خانه به بچه ها انرژی می دهد در حالی که بازی با دیگران به انها تعامل زیادی می دهد. بازی کردن در تنهایی احساس ارامش را برای فرزندان شما به ارمغان می اورد. زمان بازی به تنهایی روحیه انها را به سطح دیگری می برد. بسیاری از کودکان وقت خود را صرف بازی مسالمت امیز با اسباب بازی های خود می کنند.

آموزش خود تسکین دهندگی

بچه ها می خواهند بدانند که ما در کنارشان هستیم زمانی که انها به ما نیاز دارند، اما یادگیری نحوه بازی به تنهایی نیز به انها می اموزد که خود را تسکین دهند. انها همیشه روی شما حساب می کنند، اما همچنین یاد می گیرند که چگونه برای حل مشکلات به درون نگاه کنند. کودکان شما احساسات خود را بهتر درک می کنند و می توانند این احساسات را به شما نیز منتقل کنند.

احساس امنیت زمانی که تنها هستند

هرچقدر هم که دوست داشته باشید، نمی توانید همیشه در کنار فرزندان خود باشید. شما کارهایی برای انجام دادن و وعده های غذایی برای قرار دادن روی میز دارید. هنگامی که بچه های شما می دانند که چگونه به تنهایی بازی کنند، به شما تکیه نمی کنند تا مدیر سرگرمی انها باشید. انها همچنین متوجه می شوند که شما با بازی نکردن با انها، انها را نادیده نمی گیرید. انها به زودی منتظر زمان خود برای بازی به تنهایی خواهند بود.

بچه ها را برای مدرسه اماده می کند

برای کودکان پیش دبستانی، شما احتمالا همبازی شماره یک فرزندانتان هستید. همانطور که شما عقب نشینی می کنید و به انها نشان می دهید که چگونه خودشان بازی کنند، انها درک می کنند که شما همیشه از لحاظ فیزیکی با انها نخواهید بود.

بازی به تنهایی کودکان را برای مدرسه اماده می کند زیرا شما نمی توانید هر روز در پشت کلاس با انها بنشینید. انها احساس طرد شدن نمی کنند زیرا با بازی کردن به تنهایی راحت هستند. انها همچنین ممکن است احساس راحتی بیشتری هنگام یک ماجراجویی جدید بدون شما داشته باشند.

به شما زمان استراحت می دهد

یکی دیگر از مزیت های اموزش دادن به بچه های خود برای بازی به تنهایی این است که شما یک استراحت بسیار مورد نیاز را کسب می کنید. البته این هدف اصلی شما نیست، اما زمانی که به تنهایی می گذرانید نیز مثال خوبی برای فرزندانتان است. بچه های شما می توانند ببینند که شما از انجام کارهایی که دوست دارید به تنهایی لذت می برید و همه اوقات برای شاد بودن به توجه شخص دیگری نیاز ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *