3 درس اساسی در زندگی

دیدگاه : 0 دیدگاه

هر زمان که احساس کردید در چرخه‌ای بدون بازدهی گیر افتاده‌اید، به خودتان یادآوری کنید که …

1. شما نیاز به انجام کارهای سخت برای شاد بودن در زندگی دارید؛ و می‌توانید.

بله، شما باید کارهایی را انجام دهید که اکثر مردم ترجیح می‌دهند از آنها اجتناب کنند. چیزهایی که شما را ناراحت می‌کنند،  چیزهایی که فرار از آنها بسیار آسان‌تر است، چیزهایی که دیگران احتمالاً نمی‌توانند برای شما انجام دهند. چیزهایی که شما را قوی‌تر می‌کند، اما همچنین شما را به این سوال می‌رساند که چگونه می‌خواهید قدرت لازم برای پیشرفت را پیدا کنید.

چرا؟ زیرا این چیزهای سخت در نهایت شما را می‌سازند و زندگی شما را تغییر می‌دهند. آنها تفاوت بین زنده بودن و زندگی کردن، بین دانستن مسیر و راه رفتن در آن، بین یک عمر وعده‌های پوچ و زندگی پر از هدف و تفاوت بین پیشرفت و تحقق را ایجاد می‌کنند.

راه حل؟ فعالیت روزانه مداوم و پرشور!

یاد بگیرید که در قلب خود باور داشته باشید که قرار است هر روز پر از اشتیاق و هدف زندگی کنید؛ که هر لحظه به روش خود ارزشمند است. به خودتان یادآوری کنید که اشتیاق چیزی نیست که در زندگی پیدا کنید؛ بلکه چیزی است که انجام می‌دهید.

بسیاری از ما هنوز ناامیدانه تلاش می‌کنیم تا “اشتیاق خود را پیدا کنیم”، چیزی که معتقدیم ما را به شادی، موفقیت یا وضعیت زندگی که در نهایت می‌خواهیم نزدیک‌تر می‌کند. و این در درجه اول “ناامید کننده” است. به این دلیل که شور و شوق واقعاً نمی‌تواند یافت شود. هنگامی که ما می‌گوییم در حال تلاش برای پیدا کردن اشتیاقمان هستیم، به این معنی است که اشتیاق ما به نوعی در پشت یک درخت یا زیر یک سنگ در جایی پنهان شده است. اما این دور از حقیقت است. حقیقت این است که اشتیاق ما از انجام درست کارها می‌آید. اگر منتظر هستید تا به نوعی “اشتیاق خود را” در جایی خارج از خود پیدا کنید، تا در نهایت دلیلی برای قرار دادن تمام قلب و روح خود در چیزی داشته باشید، احتمالاً تا ابد منتظر خواهید بود.

2. قرار دادن تمام قلب و روح خود در لحظات عادی چیزی است که جادوی زندگی را می‌سازد.

برای سال‌های زیادی، روان‌شناسان بر این باور بودند که ذهن ما می‌تواند به طور مستقیم بر وضعیت فیزیکی ما تاثیر بگذارد، اما هرگز برعکس این را نگفتند. با این حال، امروزه به طور گسترده‌ای مستند شده است که، به عنوان مثال، حالات چهره لحظه‌ای و وضعیت بدن ما، می‌تواند به طور مستقیم بر وضعیت ذهنی ما نیز تاثیر بگذارد. بنابراین در حالی که این درست است که ما از درون به بیرون تغییر می‌کنیم، ما همچنین از خارج به داخل تغییر می‌کنیم. اگر در حال حاضر اشتیاق و شادی بیشتری در زندگی خود می‌خواهید، همین حالا بر این اساس عمل کنید.

قلب و روح خود را در چیزی قرار دهید! نه به فرصت‌های فردا، بلکه به فرصتی که درست در مقابل شما قرار دارد.

3. منتظر نمانید، درس واقعی این است!

هنوز خیلی دیر نشده است، اما باید شروع کنید. به عبارت دیگر، شما لازم نیست که همه چیز را برای برداشتن گام بعدی کشف کنید. اما شما باید قدم بعدی را بردارید تا آن را کشف کنید. و همانطور که تلاش می‌کنید، به یاد داشته باشید، بسیار بهتر است که از برداشتن گام‌های کوچک به جلو خسته شوید، تا اینکه از انتظار و انجام ندادن هیچ کاری خسته شوید.

حقیقت این است که اگر منتظر “زمان مناسب”  باشید اگر صبر کنید تا 100٪ آماده  شوید بقیه عمر خود را منتظر خواهید ماند. همین الان این جمله را به قلب خود بسپارید که بسیاری از مردم بیش از حد صبر می‌کنند تا بهترین زندگی خود را داشته باشند. آنها تمام روز را برای ساعت 5 بعد از ظهر، تمام هفته برای جمعه، تمام سال برای تعطیلات، تمام زندگی خود را برای اشتیاق و شادی صبر می‌کنند. یکی از آنها نباشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *