7 کاری که هر روز صبح باید انجام دهید

دیدگاه : 0 دیدگاه

ابتدای روز بسیار مهم است. نحوه گذراندن صبح می‌تواند نشان دهنده آنچه در طول روز در پیش رو دارید باشد. اما کسانی که روز خود را با خوشحالی آغاز می‌کنند چه کارهایی انجام می‌دهند؟

1.  روز خود را با احساس قدردانی آغاز کنید

به عبارت دیگر، روز را با عشق در قلب و ذهن خود آغاز کنید و واقعاً قدردان زندگی خود و تمام ویژگی‌های باارزش آن باشید. صبح‌ها را با ابراز سپاسگزاری از افرادی که به آنها اهمیت می‌دهید شروع کنید.

2. شروعی دوباره داشته باشید

آنها می‌دانند که این یک روز جدید برای شروع دوباره و انجام کاری متفاوت است.  دیروز ممکن است برای آنها کاملاً ناخوشایند باشد، اما امروز روز جدیدی برای یادگیری، موفقیت و ماجراجویی است. این را درک کنید و در لحظه حال زندگی کنید، نه قبلش و نه بعدش.  همین حالا، در لحظه‌ای که در آن هستید.

اجازه ندهید که گذشته شما در سرنوشت شما دخالت کند! اجازه دهید امروز روزی باشد که شما قربانی شرایط دیروز نیستید و شروع به حرکت کنید در جهت زندگی که می‌خواهید. شما قدرت و زمان برای شکل دادن به بقیه این روز را دارید.

3. از خود سوال بپرسید و هفته را هدفمند شروع کنید

روال صبحگاهی استیو جابز با نگاه کردن به آینه شروع می‌شد و می‌پرسید: “اگر امروز آخرین روز زندگی من بود، آیا می‌خواستم کاری را که امروز قرار است انجام دهم، انجام دهم؟

در اینجا سه سوال وجود دارد که می‌توانید از خود بپرسید:

  • دوست دارم در مورد امروز چه چیزی به یاد داشته باشم؟
  • چه کاری می‌توانم انجام دهم تا تفاوت مثبتی در زندگی اطرافیانم ایجاد کنم؟
  • چگونه امروز صادقانه به خواسته‌ها و حقیقت خودم احترام خواهم گذاشت؟

4. مطالعات مثبت داشته باشید

برخی از افراد خوشحال هر روز صبح کمی کتاب مقدس می‌خوانند، در حالی که دیگران کتاب‌ها، مقالات یا نقل قول‌های الهام بخش را برای شروع روز خود می‌خوانند. در هر صورت، آنها یک رسم برای خواندن نوعی ادبیات برای بهبود خود و برای گسترش و رشد بینش و دانش خود دارند. آنها روز خود را با یک یادداشت با ایده‌های مثبت و سازنده برای هدایت سفر روزانه خود شروع می‌کنند.

5. روتین صبحگاهی موثر داشته باشید

افراد شاد و سالم می‌دانند که روال صبحگاهی بسیار مهم است. آنها به شما کمک می‌کنند تا تمرکز کنید و برای روز خود شروع به حرکت کنید و به شما آزادی می‌دهند تا حضور داشته باشید و آرام باشید. برای لذت بردن از هر لحظه در جایی که هستید، به جای با عجله از جایی به جایی رفتن.

برای داشتن صبح‌های واقعاً آسان، تعداد تصمیماتی را که باید بگیرید کاهش دهید. دو راه ساده برای انجام این کار وجود دارد:

اول، تصمیم‌های صبحگاهی بزرگ خود را شب قبل بگیرید: چه چیزی برای صبحانه بخورید، چه لباس‌هایی بپوشید، چه چیزی باید به سر کار ببرید و غیره.

دوم، یک روال ساده برای کارهای روزانه صبحگاهی خود ایجاد کنید.

6. زمان کافی برای خوردن صبحانه داشته باشید

شما نمی‌توانید یک روز شاد و سالم داشته باشید اگر صبح اول وقت به بدن خود غذای زباله دهید. بدن شما یک معبد است. سلامتی شما به نوع تغذیه‌تان بستگی دارد. بنابراین غذاهای فراوری شده، فست‌فود و تمام غذاهایی را که شرکت‌های بزرگ مواد غذایی فراوری شده سعی می‌کنند به عنوان “سالم” منتقل کنند، نخورید.

7. به سمت آنچه مهم است حرکت کنید

به عنوان یک انسان، ما هدف گرا هستیم. ما دوست داریم پیشرفت کنیم.  وقتی به یکی از اهدافمان دست پیدا می‌کنیم، لبخند می‌زنیم. به همین دلیل است که شادترین افراد، همچنین برخی از موفق‌ترین افراد هستند.

موفقیت چیزی نیست که شما داشته باشید. این چیزی است که شما انجام می‌دهید. این چیزی است که شما تجربه می‌کنید زمانی که از خواب بیدار می‌شوید و مطابق با آن عمل می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *