8 حقیقتی که اغلب در مورد خودتان فراموش می کنید

دیدگاه : 0 دیدگاه

وقتی صحبت از اهمیت احترام به خود و مراقبت از خود می‌شود، چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد.

تا حد زیادی، ما داستان زندگی خود را با افکارمان می‌سازیم. حقیقتی که ما در نهایت زندگی می‌کنیم نتیجه فرایند تفکر روزانه ما است. هنگامی که ما در مورد خودمان بهتر فکر می‌کنیم، در مواجه شدن با چالش‌ها و محدودیت‌ها، بهتر عمل می‌کنیم.

حقایق زیر می‌توانند به ما کمک کنند:

1. شما آن چیزی نیستید که در گذشته برای شما اتفاق افتاده است.

شما تجربه‌های گذشته‌تان نیستید. شما آن چیزی نیستید که یک نفر دیگر در مورد شما گفته است. شما چیزی هستید که در این لحظه انتخاب می‌کنید. ذهن خود را رها کنید، نفس بکشید و امروز دوباره شروع کنید.

2. نظرات دیگران در مورد شما به ندرت 100٪ دقیق است.

مردم ممکن است داستان‌های شما را شنیده باشند، اما نمی‌توانند احساس کنند که امروز برای شما چگونه است. آنها زندگی شما را زندگی نمی‌کنند! پس آنچه را که در مورد شما می‌گویند، رها کنید.

3. شما به همان اندازه ارزشمند هستید که خودتان فکر می‌کنید.

شما هرگز ارزش خود را در انسان دیگری پیدا نخواهید کرد، شما آن را در خودتان پیدا خواهید کرد و سپس کسانی را که ارزش انرژی شما را دارند جذب خواهید کرد. در این مورد فکر کنید. امروز ارزش خود را بپذیرید و قبول کنید. صبر نکنید تا دیگران به شما بگویند که چقدر مهم هستید. همین الان به خودتان بگویید و باورش کنید.

4. شما به اندازه ای که می‌توانید با خودتان مهربان نیستید.

بهترین زمان برای مهربان بودن با خودتان زمانی است که حالش را ندارید. چرا؟ زیرا این زمانی است که انجام این کار می‌تواند بزرگ‌ترین تفاوت را ایجاد کند. در نهایت چیزی که به دیگران می‌گویید زندگی شما را تعریف نمی‌کند بلکه چیزی که شما هر روز پشت درهای بسته پیش خودتان زمزمه می‌کنید بیشترین قدرت و نفوذ را دارد.

5. خیلی دیر نیست، و شما عقب‌تر از دیگران نیستید.

شما دقیقاً همان جایی هستید که باید باشید. هر قدمی لازم است. خودتان را قضاوت یا سرزنش نکنید که سفر شما چقدر طول می‌کشد. همه ما به زمان خودمان نیاز داریم تا مسیر خودمان را طی کنیم.

6. شما یک مسیر طولانی را پشت سر گذاشته اید.

ترفند این است که زندگی امروز را در آغوش بگیرید. درست همان جایی که هستید باشید، این جایی است که قدرت در دستان شما است. برای همه چیز زمان و مکان وجود دارد و هر مرحله لازم است. فقط تمام تلاش خود را بکنید و برای آنچه که هنوز قرار نیست در زندگی شما قرار گیرد، عجله نکنید. شما راه درازی را آمده‌اید و هنوز در حال یادگیری و رشد هستید. قدردان پیشرفت خود و گام بعدی خود باشید.

7. نیازی نیست همیشه حالمان خوب باشد.

گاهی اوقات خوب نبودن تنها چیزی است که می‌توانیم در ذهن خسته و قلب دردمندمان ثبت کنیم. این احساس انسانی است و پذیرش آن می‌تواند؛ مانند باری باشد که از روی دوش ما برداشته می‌شود. حقیقت این است که درست نیست که کسی که به او اهمیت می‌دهید دیگر نفس نمی‌کشد. این درست نیست که کسی که به او اعتماد دارید به شما خیانت کند یا شما را به شدت ناامید کند. حالتان خوب نیست زمانی که از لحاظ عاطفی خسته می‌شوید. فصل دردناک زندگی شما هر چه که باشد، گاهی اوقات خوب نیست و این اشکالی ندارد. لازم نیست همیشه احساس خوبی داشته باشید. به خودتان اجازه دهید آنچه را که احساس می‌کنید احساس کنید و فضای مورد نیاز برای نفس کشیدن را به خودتان بدهید.

8. شما هنوز در حال پیشرفت هستید.

زندگی ما را به مسیرهای ارزشمندی هدایت می‌کند که اگر به ما بستگی داشت هرگز سفر نمی‌کردیم. نترسید و ایمان داشته باشید. به سفر اعتماد کنید. همچنان در حال پیشرفت باشید و این واقعیت را جشن بگیرید که در حال پیشرفت هستید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *