چگونه شاد باشیم؟ 8 عادت که به شادی شما می افزاید

دیدگاه : 0 دیدگاه

شاد زیستن مهم ترین نکته در داشتن زندگی روزانه سالم و سرشار از شادابی است. عادات روزانه زیر ممکن است به شما در دستیابی به شادی بیشتر در زندگی کمک کند.

1.  تعریف و تمجید کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که مهربانی کردن می‌تواند به ارتقا رفاه کلی شما کمک کند.

تعریف صادقانه یک راه سریع و آسان برای ساختن روز دیگران است در حالی که شادی شما را افزایش می‌دهد.

توجه طرف مقابل را جلب کنید و با لبخند بگویید تا بداند که جدی هستید. شما ممکن است شگفت زده شوید از اینکه چقدر احساس خوبی به شما می‌دهد.

2. لحظات ناخوشایند را بپذیرید

نگرش مثبت به طور کلی چیز خوبی است، اما چیزهای بد برای همه اتفاق می‌افتد. این فقط بخشی از زندگی است.

اگر خبر بدی دریافت کردید، اشتباه کردید، یا فقط احساس کردید که به مشکل خورده‌اید، سعی نکنید وانمود کنید که خوشحال هستید.

آیا تمرین تنفس عمیق کمک می‌کند؟ یا شاید یک پیاده روی طولانی؟ یا شاید صحبت کردن؟

اجازه دهید این لحظه بگذرد و از خودتان مراقبت کنید. به یاد داشته باشید، هیچ کس همیشه خوشحال نیست.

3. از مقایسه خود با دیگران اجتناب کنید

این اتفاق ممکن است در رسانه‌های اجتماعی، در محل کار یا حتی در یک کلاس یوگا رخ دهد، آسان است که در موقعیتی قرار بگیرید که خودتان را با دیگران مقایسه کنید. نتیجه؟ شما ممکن است نارضایتی بیشتر، عزت نفس پایین‌تر و حتی افسردگی و اضطراب را تجربه کنید.

ممکن است نیاز به تمرین داشته باشید تا خودتان را با دیگران مقایسه نکنید اما اینکار قطعاً ارزش آرامش درونی و خوشحالی را دارد.

4. هفته خود را برنامه ریزی کنید

سعی کنید در پایان هر هفته بنشینید و یک لیست اساسی برای هفته بعد تهیه کنید.

حتی اگر به این برنامه پایبند نباشید، تعیین کردن زمانی که می‌توانید لباس بشویید، مواد غذایی بخرید یا پروژه‌های محل کار را انجام دهید، می‌تواند به آرام کردن ذهن شما کمک کند.

5. مشاوره را در نظر بگیرید

اگر احساس می‌کنید که در زندگی به بن بست خورده‌اید، با یک روان‌شناس یا مشاور به صورت هفتگی صحبت کنید. شما برای مراجعه به مشاور نیازی به یک وضعیت سلامت روان تشخیص داده شده یا بحران شدید ندارید.

مشاورین برای کمک به مردم در بهبود مهارت‌های مقابله‌ای آموزش دیده‌اند. علاوه بر این، هیچ تعهدی برای ادامه پس از شروع وجود ندارد و مجبور نیستید به مراجعه ادامه دهید.

6. کینه‌ها را رها کنید

گاهی اوقات، بخشش یا رها کردن کینه بیشتر در مورد مراقبت از خود است تا دلسوزی برای دیگران.

روابط خود را با دیگران ارزیابی کنید. آیا شما هر گونه خشم یا بدخواهی نسبت به کسی دارید؟ اگر چنین است، با آنها تماس بگیرید و کدورت‌ها را کنار بگذارید.

7. قدردانی را تمرین کنید

شما ممکن است سعی کنید هر روز را با تصدیق یک چیز که برای آن سپاسگزار هستید شروع کنید. شما می‌توانید این کار را در حالی انجام دهید که دندان‌های خود را مسواک می‌زنید یا فقط منتظر زنگ آلارم خود هستید.

همانطور که روز خود را می‌گذرانید، حواستان را جمع چیزهای دلپذیر در زندگی خود کنید. آنها می‌توانند چیزهای بزرگی باشند، مانند دانستن اینکه کسی شما را دوست دارد یا ارتقا در محل کار.

اما آنها همچنین می‌توانند چیزهای کوچکی باشند، مانند یک همکار که به شما یک فنجان قهوه پیشنهاد داد یا همسایه‌ای که برای شما دست تکان داد. حتی می‌تواند احساس گرمای خورشید روی پوست شما باشد.

8. به اندازه بخوابید

اکثر بزرگسالان هر شب به حداقل 7 ساعت خواب نیاز دارند. اگر در طول روز با نیاز به چرت زدن مبارزه می‌کنید یا به طور کلی احساس می‌کنید که گیج هستید، بدن شما ممکن است به شما بگوید که نیاز به استراحت بیشتری دارد.

مهم نیست که چقدر جامعه مدرن ما را به سمت خواب کمتر هدایت می‌کند، ما می‌دانیم که خواب کافی منبع حیاتی برای سلامت خوب، عملکرد مغز و رفاه عاطفی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *