6 حقیقت دردناک که به رشد ما کمک می‌کنند

دیدگاه : 0 دیدگاه

شخصیت و سرنوشت هر دو در طول زمان شکل می‌گیرند. رشد این ویژگی‌ها با از دست دادن، درس‌ها و پیروزی‌ها همراه است. اگر یک مسیر قطعی برای رشد شخصی وجود داشت، همه در آن مسیر بودند. حقیقت این است که بذر موفقیت شما اغلب در شکست‌های گذشته شما کاشته می‌شود و برخی از بهترین تجربه‌های شما از غلبه بر بزرگ‌ترین مبارزات شما حاصل می‌شود.

1. چند قدم اول به ندرت آسان است.

آغاز چیزهای خوب اغلب سخت‌ترین بخش است، اما این مراحل سخت است که راه را برای زمان‌های بهتر هموار می‌کند. قوی باشید و ادامه دهید زیرا در نهایت ارزشش را خواهد داشت. بزرگ‌ترین معجزه موفقیت شما رسیدن از نقطه‌ای به نقطه دیگر نیست، بلکه این است که قدرت و شجاعت را برای شروع دوباره پیدا کرده‌اید.

و به یاد داشته باشید، اینطور نیست که کسانی که قوی هستند هرگز ضعیف نمی‌شوند، یا اینکه هرگز نفس خود را درست قبل از شروع به کار نگه نمی‌دارند، بلکه اینگونه است که در حالی که زانوهایشان می‌لرزد، هنوز هم خود را تشویق می‌کنند تا تلاش کنند، و گام کوچک بعدی را بردارند.

2. پیشرفت به آرامی و به تدریج می آید.

هیچ میانبری وجود ندارد. پیشرفت از روند حاصل می‌شود. راز موفقیت شما در روال روزانه شما یافت می‌شود. به سفری که در آن هستید اعتماد کنید. به خودتان یادآوری کنید که هدف واقعی محدودیت زمانی ندارد. هدف واقعی هیچ مهلتی ندارد. استرس نداشته باشید و خودتان را غرق نکنید. فقط آنچه را که می‌توانید انجام دهید، به طور مداوم.

3. شما همیشه کنترلتان کمتر از چیزی است که انتظار دارید.

تنها چیزی که شما می‌توانید در زندگی کاملاً کنترل کنید این است که چگونه به چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند واکنش نشان می‌دهید و چیزهای زیادی وجود دارد که نمی‌توانید کنترل کنید. هرچه بهتر با این واقعیت سازگار شوید، اوج‌های شما قوی‌تر خواهد بود و سریع‌تر می‌توانید از پایین به بالا برگردید. به عبارت دیگر، قدرتمندترین تغییرات در زندگی شما زمانی اتفاق می‌افتد که تصمیم می‌گیرید کنترل آنچه را که بر آن قدرت دارید، به جای کنترل هر چیزی که ندارید، به دست بگیرید.

4. شما نمی‌توانید بدون اجتناب از زندگی، از ریسک اجتناب کنید.

زندگی کردن یک ریسک است. خوشبختی یک ریسک است. اگر گاهی اوقات کمی نامطمئن نیستید، پس آن را درست انجام نمی‌دهید. نگران اشتباهات و شکست‌ها نباشید، نگران این باشید که وقتی تلاش نمی‌کنید چه چیزی را رها می‌کنید. نگران زندگی ای باشید که زندگی نمی‌کنید و شادی که از آن چشم پوشی می‌کنید، زیرا شما همیشه صرفاً در منطقه امن و راحتی خود هستید. به خودتان اجازه دهید یکی از افرادی باشید که از انجام اشتباه جان سالم به در برده‌اند، اشتباهاتی مرتکب شده‌اند، اما از آنها بهبود یافته و قوی‌تر شده‌اند.

5. بزرگ‌ترین مشکلات روزانه شما اغلب در ذهن شما هستند.

ذهن در واقع بزرگ‌ترین میدان نبرد شما به صورت روزانه است. این جایی است که شدیدترین درگیری‌ها در آن قرار دارد. این جایی است که نیمی از چیزهایی که شما می‌ترسیدید اتفاق بیفتد، هرگز اتفاق نیفتاد. این جایی است که انتظارات شما بهترین‌ها را از شما می‌گیرند. و این جایی است که شما بارها و بارها قربانی قطار فکر خود می‌شوید. واقعاً، علت اصلی ناراحتی و شکست در یک روز به ندرت وضعیت فعلی است، بلکه مقاومت درونی شما در برابر آن است. از سوی دیگر، رشد درونی معمولاً با پذیرش وضعیت فعلی آغاز و سپس به اقدام سازنده می‌رسد.

6. شادی طولانی مدت را نمی‌توان خرید؛ باید آن را به دست آورد.

بسیاری از مردم چیزهایی را که نیاز ندارند با پول خریداری می‌کنند تا افرادی را که نمی‌شناسند تحت تاثیر قرار دهند. یکی از آنها نباشید و زندگی خود را با تجربیات زیادی پر کنید، نه چیزهای زیادی. داستان‌های باور نکردنی برای گفتن داشته باشید، نه چیزهای باور نکردنی در کمد خود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *